Category: Pagr. naujienos

Anykščių „KKSC–Elmio“ekipa sužaidė vienas  įsimintiniausių rungtynių savo istorijoje.

Ketvirtadienį mūsų miesto krepšininkai 77:75 namuose nukovė Klaipėdos „VKKM–Neptūno“ komandą ir pateko į „TOPsport–RKL“ lygos B diviziono ketvirtfinalį. Atkaklioje aštuntfinalio serijoje anykštėnai triumfavo 2:1.

FOTO

Rungtynių pradžioje Ramūno Šližio auklėtiniai pirmavo 8:2, tačiau varžovų gretose įsižaidė puolėjas Aringas Brazauskas, kuris surinko net 11 taškų iš eilės (12:11).

Įsibėgėję klaipėdiečiai laimėjo pirmąjį kėlinį 17:25. Antrajame ketvirtyje „KKSC–Elmis“ pateko į duobę puolime ir varžovai susikrovė net 18 taškų persvarą (17:35).

Ekipą pradėjo gaivinti G. Šniaukštas ir T. Jodelis, o skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 12 taškų – 25:37. Prieš ilgąją pertrauką šeimininkai atsiliko 30:44.

Trečiasis kėlinys prasidėjo „KKSC–Elmio“ spurtu – varžovai tik bejėgiškai stebėjo tirpstantį pranašumą. Po  P. Martinonio dvitaškio ekipas skyrė tik 3 taškai (47:50, 25 min.).

Rezultatyvios T. Jodelio ir Ž. Žiuko atakos leido aikštės šeimininkams įgyti 5 taškų persvarą (59:54).

Milžinišką pranašumą iššvaistę „VKKM–Neptūno“ žaidėjai nenuleido rankų – jie vėl bandė pabėgti į priekį, o Anykščių klubui išlikti kovoje leido G. Šniaukšto taškai.

Likus žaisti pusantros minutės svečiai pirmavo 7 taškais, tačiau G. Šniaukštas pataikė dvitaškį su varžovo pražanga, klaipėdietis nepataikė metimo ir netrukus T. Jodelis smeigė sudėtingą tritaškį (71:72, 39 min.).

Anykštėnai vėl apsigynė, o likus žaisti 22 sekundes G. Šniaukštas pataikė dvitaškį ir dar privertė K. Ziką prasižengti (74:72). Likus žaisti 13 sekundžių K. Zikas pataikė neįtikėtiną tritaškį ir „VKKM–Neptūno“ ekipa jau pradėjo galvoti apie pergalę.

Vis dėlto varžovai šventė kiek per anksti – likus rungtyniauti 7 sekundes D. Radžiūnas pataikė dvitaškį, o svečiai prarado kamuolį. D. Radžiūnas dar spėjo realizuoti vieną baudos metimą, o paskutinė „VKKM–Neptūno“ ataka atsitrenkė į anykštėnų gynybinę sieną – 77:75.

„KKSC–Elmis“: G. Šniaukštas 26 (12 atk. kam., 38 naud. balai), T. Jodelis 18 (6/10 trit.), D. Radžiūnas 11, Ž. Žiukas 10 (10 rez. perd.), P. Martinonis 9, G. Žiukas 3.

„VKKM–Neptūnas“: A. Brazauskas ir M. Staponas po 17, J. Maceikis 14.

„TOPsport–RKL“ lygos ketvirtfinalio etape Anykščių klubas žais prieš Radviliškio ekipą. Rungtynių datos paaiškės artimiausiu metu.